Jesteś tutaj: StartSponsorzyAktualnościPierwszy punkt uciekł

Pierwszy punkt uciekł

Na inaugurację sezonu 2012/2013 Global Village Mokobody podjął we własnej hali ekipę SKS Mazovia Gocław Warszawa. Pojedynek ten przerodził się w dramat w 5 aktach.

Początek spotkania należał do naszej ekipy. Udało się nam zbudować kilkupunktową przewagę i wyglądało na to, że pierwszy set padnie ich łupem. Niestety, pojawiły się błędy w zagrywce oraz przyjęciu, a to od razu przełożyło się na gorszą skuteczność w ataku i bloku. Niespodziewanie goście wygrali tę partię 28:26.

Przed kolejnym setem trener Marcin Kamiński robił co mógł, by pobudzić nas do walki. Tym razem zachowaliśmy więcej koncentracji i odnieśliśmy zwycięstwo 25:22. Tę lepszą wersję Globalu można było oglądać także w następnym secie. Dzięki wypracowaniu sobie bezpiecznej przewagi w środkowej części seta, wygraliśmy 25:21.

Także czwarta partia rozpoczęła się pomyślnie dla GV. W tym momencie wydawało się, że jest już po wszystkim. Nam wychodziło praktycznie wszystko, a gościom gra nie kleiła się. Niestety, zamiast to wykorzystać, ponownie w nasze poczynania wkradły się błędy i pozwoliliśmy się dogonić. Po kilku obronionych piłkach setowych przez gości, warszawianie w końcu otrzymali swoją szansę. Wykorzystali ją i wygrali 30:28, doprowadzając do tie-break’a.

W decydującym secie nasza drużyna ponownie zaprezentowała się z lepszej strony. Tym razem udało się wyeliminować nadmiar błędów własnych, co błyskawicznie zaowocowało zbudowaniem kilkupunktowej przewagi. Ostatecznie wygraliśmy 15:11, a w całym meczu 3:2.

Chociaż udało się odnieść zwycięstwo, styl gry nie był zachwycający. W naszej drużynie pojawiały się naprawdę dobre momenty, ale były one przeplatane seriami błędów i niedokładności. To spowodowało, że z 3 punktów jeden uciekł, a w zasadzie został po prostu oddany. Na pocieszenie pozostaje fakt, że to dopiero początek sezonu, a jakby nie patrzeć, mecz został wygrany. Miejmy nadzieję, że do spotkania z UKS Legiony Otwock uda się nam ustabilizować formę i tym razem powalczymy już o komplet punktów do ligowej tabeli.

Na koniec zapraszamy do obejrzenia foto-galerii z tego spotkania autorstwa Julii Molner.

Wszelkie prawa do rozpowszechniania zdjęć poza naszym serwisem są zastrzeżone i wymagają zgody autora.