Jesteś tutaj: StartFestiwalIV Festiwal Piłki SiatkowejRozgrywkiFinały

KKS Kozienice triumfatorem IV Festiwalu Piłki Siatkowej

W sobotę 8 września 2012 r. w hali sportowej w Mokobodach zostały rozegrane finały IV Festiwalu Piłki Siatkowej. Po rozgrywkach grupowych w finałach wzieły udział: KKS Kozienice, Mogielanka Mogielnica, Dwójka Maków Mazowiecki i AZS Gocław.

Pierwszy półfinał rozegrany pomiędzy KKS Kozienice a Dwójka Maków Mazowiecki był niezwykle zaciętym spotkaniem zakończonym tie-break’em dla Kozienic. W drugim mierzyła się Mogielanka Mogielnica z niespodzianką festiwalu, AZS Gocław. O wyniku tego spotkania również musiał decydować tie-break, który padł łupem Gocławia.

Nadszedł czas na zasadnicze finały. O trzecie miejsce walczyły Mogielanka Mogielnica i triumfator  IV ligi mazowieckiej w sezonie 2011-2012, Dwójka Maków Mazowiecki. Mecz był jednostronnym widowiskiem, w którym od początku prym wiódł fizycznie silniejszy i technicznie sprytniejszy Maków gładko wygrywając 3:0.

Finał pomiędzy Kozienicami a Gocławiem tylko w trzeciej partii był wyrównanym spotkaniem. KKS Kozienice od początku Festiwalu jawił się jako najsilniejsza drużyna. Szeroka kadra, wymienność pozycji i obecność w składzie późniejszego MVP całej imprezy, zawodnika z nr 15 Krzysztofa Kozierowskiego, gwarantowały sukces. Gocław, mimo że był największą niespodzianką festiwalu musiał uznać wyższość Kozienic. Kozienice nie tracą seta i wygrywają IV Festiwal Piłki Siatkowej.

Czwarta edycja festiwal wyróżniała się na tle poprzednich kilkoma elementami. Na dziesięć zgłoszonych zespołów, aż osiem to kluby zrzeszone ze związkiem siatkarskim. A więc charakteryzujące się zorganizowaną formą, trwałymi treningami i ligowym doświadczeniem. Aż cztery z nich walczą w III lidze mazowieckiej. Dzięki temu poziom sportowy imprezy był nie tylko wyrównany, ale przede wszystkim wysoki.

Już dziś wysyłamy pierwsze oficjalne zaproszenie do wszystkich uczestników na piątą edycję festiwalu.

Do zobaczenia za rok.

Szczegółowe wyniki finałów:

 

I półfinał: KKS Kozienice – Dwójka Maków Mazowiecki

Sety: 2-1, Punkty: 21-19, 22-20, 15-12

 

II półfinał: Mogielanka Mogielnica – AZS Gocław

Sety: 1-2, Punkty: 20-22, 21-18, 10-15

 

Mecz o III miejsce: Mogielnaka Mogielnica – Dwójka Maków Mazowiecki

Sety: 0-3, Punkty: 17-21, 17-21, 15-21

 

Mecz o I miejsce: KKS Kozienice – AZS Gocław

Sety: 3-0, Punkty: 25-22, 25-21, 32-30

Poprawiono: niedziela, 16, wrzesień 2012 18:47